ENG

Meie panus

Minimalismi poole püüeldes - tarbime nii vähe kui võimalik ning nii palju kui vajalik.

Dekoratiivsed mäed

Unistame maailmast, kus roheline on uus must ning vastustundlik üritus uus mainstream.

Global Footprint Networki järgi oli 2016. aastal Eesti ökoloogiline jalajälg 7,1 hektarit inimese kohta, mis on suurem kui keskmisel eurooplasel. See tähendab, et keskmiselt on eestlase tarbimise ja jäätmete ladustamiseks vaja kokku 7,1 hektarit maad, metsa ning merd. Et tagada inimkonna jätkusuutlikkus, ei tohi inimeste ökoloogiline jalajälg ületada keskmiselt 2,1 globaalset hektarit aastas. 2014. aastal 19. augustil ületas meie ökoloogiline jalajälg aastase biokandevõime, mis tähendab, et sellest alates oleme elanud juba järgmise aasta ressursside arvelt.

Elame tarbimisühiskonnas, kus rahuldame oma vajadusi nii suure energia tarbimise kui ka keskkonnavaenulike tarbimisharjumustega. Meie usume, et suurüritust saab suurepärasel tasemel korraldada ka keskkonnasõbralikult. Selleks oleme loobunud paljust üritustele omasest, kuid absoluutselt ebavajalikust. Toome teieni uuendusmeelse vaatenurga ürituste korraldamisele.

Minimalism – Tarbime ürituse korraldamisel nii vähe kui võimalik ning nii palju kui vajalik. Loobusime ühekordselt kasutatavast messivaibast ning kasutame vaid korduvkasutatavat moodullava ning musta seelikut selle ümber. Loobusime füüsilisest auhinnast ning lõime selle asemele digitaalse. Füüsilisele auhinnale planeeritud raha arvelt kasvatasime auhinnafondi. Lähtume põhimõtest, et me ei tee tarbetuid kingitusi, mistõttu on lõviosa Turundusgala auhindadest teenused. Usume, et kogemused ja mälestused on väärtuslikumad kui ükski asi.

Meil on nulltolerants plastikpudelite suhtes. Kasutame vaid klaaspudeleid, korduvkasutatavaid klaase ning pakume kohapeal Tallinna kraanivett.

Turundusgala on 99% paberivaba üritus ning 100% taaskasutatud paberi üritus. Auhinnatšekid on prinditud taaskasutatud paberile. Kingituste pakkimiseks kasutame vaid keskkonnasõbralikke pakendeid. Loobusime joogikõrtest.

Turundusgala on üles ehitatud digilahendustele. Kasutame vaid digitaalseid reklaame ja turundusmeetmeid. Üritusele ei tule käepaelu vaid digitaalne piletikontroll. Kasutame Mektory võimalusi maksimaalselt – me ei kasuta regulaarseid ettevõtete pop-up stende, kogu reklaam kuvatakse Videal Screen X konverentsisaali ekraanile. Külalised juhatavad saali meie hologramm suunaviidad. Oleme teadlikud, et ka digimaailmas tehtu jätab oma jälje, seega kustutame regulaarselt kasutuid faile ning ei tekita kasutut data‘t.

Taaskasutame ja korduvkasutame. Turundusgala dekoratsioonid on valmistatud taaskasutatud materjalidest ja ülejääkidest. Oleme asendanud ühekordsed topsid vastupidavate pestavate joogitopsidega. Kasutame juba olemasolevat mööblit, korduvkasutatavat fotoseina ning tahvleid.

Veendume, et iga prügi leiaks tee sinna, kus on selle õige koht. Hoiame jäätmed minimaalsena ning sorteerime kogu tekkiva prügi. Planeerime toidukogused arvestades meie külaliste profiili, et vältida toidu raiskamist.

Teeme koostööd Eesti uute ja alustavate väikettevõtjatega. Hoiame kokku, et toetada Eesti ettevõtluse jätkusuutlikkust ning aidata uustulnukatel alustada oma tähelendu.

Kasutame partnereid, kes on ürituse toimumiskohast jalutuskäigu kaugusel. Toetame korraga kohalikku ning väldime transporditeenuste kasutamist ja seega ökoloogilise jalajälge suurendamist. Suurem osa Turundusgala tehnikast ning mööblist pärineb TalTechist ning Mektoryst. Eelistame taimset, mahe-, õiglase kaubanduse ning eestimaist toitu.

Anname tudengiühendustele tiivad. Tudengiühendused on asendamatu ülikooli õppetöö edendamise osa, korraldades õppetööväliseid hariduslikke ning teaduslikke loenguid, seminare ja võistlusi tudengite vahel. Need projektid võimaldavad tudengitel lisaks akadeemilise haridusele omandada ka praktiline kogemus ning harida ennast valdkondades, mida ülikooli programm täna ei võimalda. Toetades tudengiühendusi aitame tagada, et tudengielu oleks aktiivne mitte ainult homme, kuu või aasta pärast vaid ka kümne aasta pärast.